#הפמיניסטיות אונליין

#הפמיניסטיות היא סדרת סדנאות אונליין עבור נשים ונערות, קוויריות ולא-בינאריות שמזדהות כפמיניסטים/ות ומעוניינים/ת להעמיק את הלמידה וההעשרה בסוגיות פמיניסטיות, תיאוריות ופרקטיקות.

סדנת #הפמיניסטיות: מבוא לסוגיות נבחרות מורכבת מששה מפגשים שבועיים כבני שעתיים כל אחד. תוכני הסדנה כוללים סרטים דוקומנטריים (נטפליקס), טקסטים (מאמרים, שירה, סיפורים קצרים), הרצאות TED וסרטונים ביוטיוב. חלק מהטקסטים באנגלית. בין השאר, נקרא את בל הוקס, אודרי לורד, גלוריה אנזלדואה ואחרות, לצד הרצאות של ברינה בראון, קימברלי קרנשואו, אנדרו סולומון; וסרטים של צ'לסי הנדלר, ביונסה, נינה סימון ואחרים.ות העוסקים.ות במגדר, זהות, פריבילגיה, הדרה, תרבות, קוויריות וקהילתיות.
במפגשים השבועיים נדון בסוגיות שונות הנוגעות למגדר ופמיניזם, כגון יחסי כוחות והסדרים חברתיים, פריבילגיה והדרה, סקסיזם וגזענות, אינטרסקשיונליטי, מיניות ומגדר – תוך ניתוח ובחינת הסוגיות מפרספקטיבות שונות, פעילויות, ולמידה שיתופית. המפגשים ייערכו אונליין, בהשתתפות של עד 10 משתתפות בכל סדנה. פתיחה של סדנה מותנית בהרשמה של שש משתתפות לפחות.

סדנת #הפמיניסטיות באקדמיה מיועדת לנשים שעובדות באקדמיה או בעלות תארים מתקדמים במדעי החברה או הרוח.
סדנת #הפמיניסטיות: צעירות ומהממות מיועדת לנערות ונשים צעירות אקטיביסטיות שרוצות ללמוד יותר על פמיניזם, הגדרה עצמית בשיח הפמיניסטי ופרקטיקות פמיניסטיות.
סדנת #הפמיניסטיות: אמהות ובנות מיועדת לאמהות ובנות מתבגרות (12-18) שמזדהות כפמיניסטיות ומעוניינות לחזק את הקשר והשיח הפמיניסטי ביניהן.
סדנת #הפמיניסטים מיועדת לגברים שמזדהים כפמיניסטים ומעוניינים להרחיב את הידע וההבנה בסוגיות פמינסטיות.

סלפי עם התנ"ך (אפריל 2018)

"הסדנה חשפה אותי לנושא הפמיניזם, שאף פעם לא למדתי. איזון המקורות היה מצוין בין קריאה ווידאו. הסדנה חשפה אותי לפמיניסטיות מרקעים שונים, שזה היה סוג של התעוררות בשבילי. היא העלתה את המוטיבציה לעשות שינוי באמצעות חינוך והעלאת מודעות. היא הגבירה את הסקרנות שלי לחקר בנושא."

עלויות
500-650 שקלים לסדנה. 10% מההכנסות ייועדו להענקת מלגות לטובת מי שלא יוכלו לשלם סכום מלא עבור הסדנה. אם את.ה זקוק.ה למלגה, נא לכתוב לי אימייל (pedconnectedness@gmail.com) או לציין זאת בשאלון ההיכרות וההרשמה. קבלות יונפקו עבור תשלומים לסדנאות בתוך שבוע ממועד התשלום.

"קורס מרתק, מעשיר מאוד, ממוקד. הגעתי אליו עם ידע סביר בתחום הפמיניזם והוא עזר לי להבהיר לעצמי כמה נקודות וללמוד"

"הסדנה חושפת את משתתפותיה לתכנים מעשירים ומעוררי מחשבה. רויטל נהדרת, קשובה מאד למשתתפות ומאפשרת מרחב בטוח ללימוד ושיתוף."

פרטים והרשמה לסדנאות הקרובות:
#הפמיניסטיות: אמהות-בנות
חמישה מפגשים בנובמבר-דצמבר 2020 (ימי רביעי, 18:00-20:00). הסדנה מיועדת לנערות בנות 12-18 והאמהות שלהן, והיא מציגה מודל דיאלוגי בין-דורי ליחסי אמהות-בנות ויצירת שיח על מגדר, פמיניזם, רכיבי זהות ותקשורת מכילה ומקבלת, תוך שימוש בכתיבה, יצירה וצפייה משותפת בתכנים (נטפליקס, יוטיוב, TED.com). הסדנה תכלול משימות בית (קריאה וצפייה בתכנים, כתיבה על פי שאלות מנחות). מחיר: 650 שקלים.
שאלון היכרות והרשמה

#הפמיניסטיות: צעירות ומהממות – סוגיות נבחרות במגדר ופמיניזם
חמישה מפגשים בדצמבר 2020 – ינואר 2021 (מועדים יעודכנו בקרוב). קהל יעד: נערות ונשים צעירות (גיל 16-24) שמזדהות כפמיניסטיות ומעוניינות ללמוד ולהעמיק בסוגיות כגון תפקידי מגדר, ייצוג נערות ונשים במדיה, הקהילה הלהטב"קית, תנועת MeToo#, סולידריות ואקטיביזם פמיניסטי. מחיר: 500 שקלים.
שאלון היכרות והרשמה
אישור הורים להצטרפות לסדנה (משתתפים.ות עד גיל 18)

#הפמיניסטיות: צעירות ומהממות – עושות שינוי חברתי
חמישה מפגשים בינואר-פברואר 2021 (מועדים יעודכנו בקרוב). קהל יעד: נערות ונשים צעירות (גיל 16-24) פמיניסטיות ואקטיביסטיות שמעוניינות להתמקד בסוגיה מסוימת שקשורה למגדר ופמיניזם וליצור פרויקט חקר שיוביל לשינוי חברתי בסביבה הקרובה (בשכונה, בלימודים, בעבודה, עם המשפחה, עם החברות/ים).
מחיר: 500 שקלים.

#הפמיניסטיות: מבוא לסוגיות פמיניסטיות
ששה מפגשים בינואר-פברואר 2021 (תאריכים מדוייקים ושעות יעודכנו בקרוב). קהל יעד: כל מי שמזדהה כפמיניסטית, שמבינ.ה שאין דבר כזה גזענות הפוכה, שמבינ.ה שמריטוקרטיה זה מיתוס, ושמחפש.ת דרכים חדשות לחבר תיאוריה ופרקטיקה. מחיר: 650 שקלים.
שאלון היכרות והרשמה

#הפמיניסטיות באקדמיה
חמישה מפגשים במארס 2021. קהל יעד: א/נשים עם תארים מתקדמים בתחומי מדעי החברה והרוח (פילוסופיה, סוציולוגיה, פסיכולוגיה, חינוך, מגדר ולימודי נשים, לימודי תרבות) שמכירות את השיח הפמיניסטי ומעוניינות במפגשים הכוללים העמקה, העשרה ולמידה שיתופית. מחיר: 600 שקלים.
שאלון היכרות והרשמה

#הפמיניסטים – סדנה לגברים, בהנחייה משותפת עם ד"ר נדב פרץ-וייסוידובסקי.
חמישה מפגשים. הסדנה מיועדת עבור גברים שמזדהים כפמיניסטים ומעוניינים במפגשים הכוללים העמקה בסוגיות פמיניסטיות, ולמידה שיתופית על איך להיות פמיניסטים טובים יותר. מחיר: 650 שקלים.
שאלון היכרות והרשמה

"למדתי בסדנה שהתודעה הפמיניסטית שלי חיה נושמת ומתפתחת, ושחשוב לטפח אותה – להוציא אותה לטיול, שתפגוש חיות פמיניסטיות אחיות, תנשום אוויר נקי, תלמד ותרחיב את גבולותיה. תודה על המסע הזה."

הפמיניסטיות בפייסבוק